Sardynia,  Włochy

SARDYNIA – WYDMY W PORTO PINO

Porto Pino opisywaliśmy już we wcześniejszym poście, lecz wydmy które położone są tuż obok tego małego miasteczka bez wątpienia zasługują na osobny wpis.

(fot. Zachód słońca na wydmach)

Olśniewający kilometrowy odcinek piaszczystych łagodnych wzgórz sięgających 30 metrów robi mega wrażenie. Z najwyższych wydm rozpościerają się panoramiczne widoki białego piasku oraz turkusowej wody, a jeśli dodamy do tego zachód słońca to mamy mieszankę zapierającą dech w piersiach.

Ten rajski co by nie mówić odcinek plaży znanej też jako Is Arenas Biancas połączony jest z miejską plażą w  Porto Pino i liczy w sumie 4 km długości. Część linii brzegowej dostępna jest tylko w lecie, ponieważ znajduje się na terenie poligonu wojskowego.

(fot. Wydmy w Porto Pino)

(fot. Wydmy w Porto Pino)

(fot. Wydmy w Porto Pino)

(fot. Wydmy w Porto Pino)

W pobliżu plaży Le Dune znajduje się dosyć spory parking dla aut osobowych oraz kamperów ( 5 € za wjazd samochód osobowy), oddalony jest od plaży około 700 metrów, na której znajduje się dość bogata „infrastruktura plażowa” w postaci licznych knajpek, barów i leżaków.

 

(fot. Wydmy w Porto Pino)

(fot. Wydmy w Porto Pino)

Z plażą graniczy staw Is Brebeis, który jest siedliskiem ptaków wędrownych m.in. Flaminga Większego, Zimorodka i Czapli. Le Dune to jedna z „pereł” tego regionu, oaza nieporównywalnego piękna, miejsce które jeśli odwiedzicie to zostanie w pamięci na bardzo długo i będzie jednym z najcenniejszych wspomnień sardyńskich wakacji.

Le Dune to po prostu zakątek Karaibów na Sardynii.

2 komentarze

  • Qb

    Siedzę na beznadziejnej plaży w Porto pino, czytam powyższy opis i… nie wierzę własnym oczom. Plaża wąska, pełno suchych glonów. Wydmy – no jak kto był nad Bałtykiem np w Słowińskim parku to czytając o „panoramicznych widokach z piaszczystych wzgórz w Porto pino” turla się że śmiechu. Za dnia tłumy ludzi, koszmar jak w Łebie czy Cetniewie. Ale tam można choćby przejść 1 czy 2 kilometry i cieszyć się naturą. A tu… po kilkuset metrach kończy się plaża.

    • Daniel

      Dziękujemy za komentarz. Miejsce polecamy raczej na zachód słońca niż plażowanie, wtedy plaża jest pusta na wydmach też jest mało ludzi. W pobliżu Porto Pino jest jeszcze kilka innych kameralnych plaż. Naprawdę jest z czego wybrać. Naszym zdaniem widoki w Słowiańskim parku są bardzo podobne, tylko kolor morza trochę inny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *