Azja,  Singapur,  Singapur

SINGAPUR – Gardens by the Bay

Kolejnego dnia tuż po śniadaniu ruszyliśmy w kierunku kompleksu znanego jako Gardens by the Bay. Płacąc za bilet 46 $ SIN (dorosły) 25 $ SIN (dziecko) dostaliśmy bilet do Cloud Forest, Flower Dome oraz Floral Fantasy którego zwiedzanie połączone jest z oglądaniem filmu 4D pt. „FLIGHT OF THE DRAGONFLY”. Film fajnie pokazuje cały kompleks i jest ciekawym przeżyciem dla dużych i małych. Floral Fantasy od którego zaczęliśmy zwiedzanie to najnowsza atrakcja „ogrodów”, gdzie łączą się kwiaty, technologia oraz artyzm i tworzą dla turystów ciekawe kompozycje. Bilety można kupić też na stronie https://www.gardensbythebay.com.sg/en.html .

Floral Fantasy
Floral Fantasy

Kolejnym miejscem w kompleksie było Flower Dome do którego dostaliśmy się meleksami spod kas ( przejazd w dwie strony wliczony jest w cenę biletu). Flower Dome to miejsce gdzie trwa wieczna wiosna i znajdują się egzotyczne rośliny z 5 kontynentów. Od Baobabów po stare drzewa oliwne,a wszystko uzupełniają piękne kompozycje kwiatowe.

Piękne wnętrze Flower Dome
Flower Dome
Flower Dome
Flower Dome
Flower Dome
Flower Dome

Cloud Forest znajdujące się tuż obok to miejsce poświęcone lasowi deszczowemu. Spacerując mostem zawieszonym na wysokości kilkunastu metrów mamy okazję podziwiać rośliny tropikalne i wodospady.

Cloud Forest i 30 metrowy wodospad
Most zawieszony na wysokości kilkunastu metrów
Cloud Forest

W planach tego dnia był jeszcze spacer po kładce miedzy „Supertree grove”, niestety nie zdążyliśmy zakupić biletów (do 20:00 sprzedaż biletów) i pozostało nam oglądanie pokazu z poziomu trawniczka.

„Super drzewa”
Hotel Marina, Super drzewa oraz podświetlona kładka.

Jeśli chodzi o Singapur to tyle. Ruszamy do Malezji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *