Azja,  Malezja

MALEZJA – BATU CAVES

Wapienne Jaskinie Batu położone 13 km na północ od Kuala Lumpur są miejscem pielgrzymek hinduistów oraz miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Do Batu Caves najlepiej i najprościej dostać się pociągiem. Podróż z Kuala Lumpur trwa około 30 minut, a bilet który kosztuje około 11 RM kupicie w kasie na każdej stacji. Należy pamiętać podróżując pociągiem że dwa środkowe wagony (zaznaczone są na różowo) przeznaczone są tylko i wyłącznie dla pań oraz dzieci. W pozostałych wagonach mogą przebywać wszyscy tzn. kobiety i mężczyźni.

POCIĄG KTMB NA STACJI KUALA LUMPUR

Standard pociągu KTMB jest dużo wyższy od tego którym podróżowaliśmy z Kluang do Jerantut, więc 30 minut minęło szybko i komfortowo. Batu Caves jest ostatnią stacją na trasie. Po wyjściu z pociągu zasada taka jak wszędzie idziecie za ludźmi. Stacja od świątyni oddalona jest o ok. 200m. Wejścia do świątyni strzeże prawie 43 metrowy posąg hinduistycznego boga wojny, Murugana.

Posąg Murugana przed wejściem do jaskiń.

Od bram świątyni do głównej jaskini zwanej Katedralną, która liczy 100 m. wysokości trzeba pokonać 272 kolorowe schody. W drodze na górę towarzyszyć Wam będą pielgrzymi, turyści ze wszystkich zakątków świata oraz natarczywe małpy.

Schody do świątyni
Jaskinie Batu
Jaskinie Batu
Jaskinie Batu
Jaskinie Batu
Małpy na trasie…

PLAN PODRÓŻY I CENY

  • Pociąg do Batu Caves to koszt od 11 RM/os poniżej plan stacji z których odjeżdża pociąg https://www.ktmb.com.my/komuter-routes-map.html
  • Wstęp do świątyni jest bezpłatny.
  • Godziny otwarcia 6:00 – 21:00
  • Strój obowiązujący dla pań to długa spódnica i przykryte ramiona. Przed wejściem można wypożyczyć strój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *