Azja,  Wietnam

WIETNAM – Trang An, Wyspa Czaszki

Nasz trzydniowy pobyt w Ninh Binh dobiegał końca, a w planach mieliśmy zobaczyć jeszcze to i owo. Trang An z którego odpływają łódki w rejsy po wodach rezerwatu do przejścia mieliśmy 2 kilometry wzdłuż głównej drogi. Po 30 minutach dotarliśmy do bram rezerwatu i kupiliśmy bilety (200 000 dongów/os) na rejs łódką po trasie numer 2 , gdzie kręcony był film Kong – Wyspa Czaszki. Po kilkunastu minutach rejsu już wiedzieliśmy dlaczego rezerwat ten został wybrany jako miejsce na zdjęcia do filmu. (fot. Świątynia na terenie rezerwatu) (fot. Świątynia Den Thanh Cao Son) 

(fot.Wnętrze świątynia Den Thanh Cao Son) 

(fot.Widoki na trasie numer 2) 

 

(fot.Widoki na trasie numer 2) 

(fot.Wnętrze jednej ze świątyń)

(fot.Eksponat z filmu Kong – Wyspa Czaszki)

W broszurce którą dostaliśmy z biletem napisano że rejs trwa około 3 godzin, nasz trwał trochę ponad dwie. Nie mniej jednak było warto, widoki utkwiły w pamięci bardzo mocno i będą wracały. Wracając z Trang An mieliśmy do dyspozycji jeszcze ponad 7 godzin do odjazdu naszego nocnego pociągu do Hue, które w części postanowiliśmy wykorzystać na spacer po wiejskich szlakach w prowincji Hoa Lu.

 (fot. Na wiejskim szlaku)(fot. Na wiejskim szlaku)(fot. Na wiejskim szlaku)

(fot. Na wiejskim szlaku)

(fot. Na wiejskim szlaku)

Pozostały czas wykorzystaliśmy na kolacje przed podróżą do Hue, która trwa prawie 12 godzin oraz przepakowanie plecaków i schowanie ciepłych ubrań na sam spód. Ninh Binh jako miasto nie wyróżnia się niczym specjalnym lecz w prowincji o tej samej nazwie znajdziecie mnóstwo atrakcji na pobyt zdecydowanie dłuższy niż nasze 3 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *