Tajlandia

TAJLANDIA – RAILAY BEACH

Plaża Railey mniej znana jako Rai Leh, która bywa symbolem pocztówkowych krajobrazów Tajlandii, położona jest na półwyspie oddzielonym od lądu wysokimi skałami oraz gęstwiną drzew. Z racji tego na półwysep można dostać się tylko drogą morską, przyjemność taka to wydatek – 200 THB/os w dwie strony – bilety na 3 kilometrową przeprawę kupicie w nabrzeżnych biurach. Mimo że od Ao Nang plażę Railey dzieli ledwie 3 km to po drodze można zaobserwować kilka ciekawych formacji skalnych, które będą stanowiły przedsmak tego co Was czeka w tym regionie.

(fot.Skała w drodze na plażę)

Podróż łódką zajmuję około, max 10 minut i można się cieszyć rajskimi widokami. By cieszyć się rajskim widokami i pustą plażą niestety trzeba przybyć na miejsce wcześnie rano, my byliśmy kilka minut po 8. Po godzinie 10 na plaży zaczyna być już tłoczno i ciężko znaleźć zacienione miejsce i zrobić jakieś ciekawe zdjęcie. 

(fot.Pusta plaża Railey)

(fot.Pusta plaża Railey)

Plaża Railey to nie tylko plążing i smażing, miejsce to oferuje kilka ciekawych atrakcji. W wolnym czasie polecamy odwiedzić jedną z nich, a mowa o świątyni bogini płodności, która nazywa się PHRA NANG i znajduje się na końcu plaży Ao Phra Nang w grocie, gdzie w ofierze składa się wystrugane z drewna falusy. Z Plaży Railey do Phra Nang zaprowadzi Was elegancka ścieżka.


(fot.Ścieżka do świątyni)

(fot.Ścieżka do świątyni cd.)

(fot.Świątynia Phra Nang)

Na półwyspie funkcjonuje mnóstwo szkół wspinaczkowych, jedna z nich znajduje się tuż obok świątyni.  Więcej informacji oraz trasy wspinaczkowe znajdziecie tutaj: http://www.thecrag.com/climbing/thailand/krabi/area/27628014 (fot.Plaża Ao Phra Nang po lewej stronie znajduje się ściana wspinaczkowa)

 

(fot.Widok na plażę Phra Nang)

Na półwyspie znajduje się baza hotelowa która może służyć jako punkt wypadowy na pobliskie wysepki. Na Railey znajdziemy miejsca gdzie można zjeść lecz ceny są wyższe niż w Ao Nang.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *