2024,  GRUZJA,  WYJAZDY

GRUZJA – Swanetia i Kutaisi

Zapraszamy Was w kolejną podróż z nami do cudownego kraju jakim jest Gruzja. Nasz pobyt skupi się głównie na pieszych wędrówkach w okolicach Mestii, jeśli
marzysz o aktywnym wypoczynku w pięknych górach, to poniższy program jest właśnie dla Ciebie.

DZIEŃ 1 – KUTAISI / MESTIA

Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach, przelot do Kutaisi. Po wylądowaniu w Gruzji poświęcimy chwilę czasu na wymianę waluty oraz kupno kart sim, następnie udamy się do Mestii gdzie spędzimy kolejnych 6 nocy.

DZIEŃ 2 – MESTIA / LODOWIEC CHALADI

Trekking do lodowca Chaladi jest zdecydowanie najłatwiejszy, co nie znaczy że jest mało atrakcyjny. Trasa może mieć kilka wariantów długości. Według nas najbardziej optymalna opcja to dojazd busem na jej początek i powrót do centrum Mestii na piechotę.

DZIEŃ 3 – MESTIA / JEZIORKA KORULDI

Trekking do Jeziorek Koruldi znajdujących się na wysokości około 2740 m n.p.m. to doskonała okazja na przywitanie się z gruzińskimi szlakami. Piękna trasa o średnim stopniu trudności, pozwoli Wam raczyć się pięknymi widokami, które zostaną w pamięci na długo.

DZIEŃ 4 – MESTIA / ZURULDI / HESHKILI

Trekking do Heshkili przez szczyt Zuruldi znajdujący na wysokości około 2370 m n.p.m. to kolejna ciekawa trasa w okolicy, która może mieć kilka wariantów długości a jej stopień trudności również uważamy za średni.

DZIEŃ 5 – MESTIA / USHGULI / LODOWIEC SHKHARA

Wioska Ushguli leżąca na wysokości około 2200 m n.p.m. to punkt obowiązkowy, podczas pobytu w Swanetii. Ushguli jest świetną bazą wypadową na pobliskie przepiękne trasy trekkingowe. Jedna z nich wiedzie doliną do podnóża lodowca Shkhara.

DZIEŃ 6 – MESTIA TREKKING

Trasę trekkingu ustalimy wspólnie na miejscu.

DZIEŃ 7 – MESTIA / KUTAISI

Dzień poświęcony na przejazd z Mestii do Kutaisi, sama podróż zajmuje około 5h a do przejechania jest około 220 km. W drodze do Kutaisi zrobimy postój w malowniczym Kanionie Martwili.

DZIEŃ 8 – KUTAISI / KATOWICE

Ostatni dzień w Gruzji w całości spędzimy w stolicy Imereti. Pobyt w Kutaisi będzie można wykorzystać na regenerację po trekkingu w Swanetii lub odwiedzić Katedrę Bagrati, lokalny targ i kilka innych ciekawych miejsc. Późnym wieczorem wylot do Katowic

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy na adres:

pppmtravel@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *