Europa,  Gruzja

GRUZJA – KANION OKATSE

Kanion Okatse położony jest w wiosce Gordi w „gminie” Khoni. Jest Jednym z kilku gruzińskich Parków Narodowych położonych nieopodal miasta Kutaisi i oddalony jest o około 50 km. Zdecydowanie warto poświęcić jeden dzień by zobaczyć to miejsce. Od wejścia do parku towarzyszyć Wam będą ciekawe widoki, które zamienią się w widoki zapierające dech w piersiach.

Pierwszy etap wycieczki to ponad 2 kilometrowy odcinek przez las Dadiani, który doprowadzi Was do punktu kontrolnego gdzie kolejny raz zostaną Wam sprawdzone bilety. Po przejściu kontroli pokonacie tylko kilka kroków i będziecie już na pomoście, który zaprowadzi Was na punkt widokowy.

LAS DADIANI

Podczas wędrówki do kanionu towarzyszyć Wam będą krowy, konie oraz psy. Oczywiście najmniej płochliwe są psy, które potrafią plątać się pod nogami by tylko zwrócić na siebie uwagę.

KONIE NA TRASIE
PIES NA SZLAKU

Pomost prowadzący do punktu widokowego na samym początku nie robi wielkiego wrażenia, ponieważ usytuowany jest jeszcze nad skałami a bujna roślinność skutecznie zasłania widoki pod nogami. Po przejściu kilkudziesięciu metrów u osób, które mają lęk przestrzeni lub wysokości nogi zaczęły robić się miękkie.

POCZĄTEK POMOSTU
TUTAJ NOGI MOGĄ ZROBIĆ SIĘ MIĘKKIEPO RAZ PIERWSZY

Po dotarciu do punktu widokowego, czyli pomostu wysuniętego nad przepaść można było zobaczyć jak wysoko jest on na dnem kanionu.

PUNKT WIDOKOWY

Na miejscu obok punktu widokowego są ławeczki, gdzie zrobiliśmy sobie krótką przerwę by nacieszyć się widokiem i dać się ogrzać gruzińskiemu słońcu. Po odpoczynku ruszyliśmy do punktu wyjścia na szlak do wąwozu, czyli do wioski Gordi. Krótka przerwa na toaletę, papierosa, łyk wody i ruszyliśmy dalej do wodospadu Kinchkha.

Wodospad Kinchkha, tak jak wąwóz położony jest w gminie Khoni, wody przepływającą przez wodospad kształtują następnie dno kanionu Okatse. Kinchka jest wodospadem kaskadowym, najwyższa z kaskad ma 70 metrów wysokości a spadająca z niej woda wpada do rzeki Satsiskvilo.

Wodospad Kinchkha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *